İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel

CS GO Ağına Bağlanıyor Hatası Nasıl Çözülür?

CS GO Ağına Bağlanıyor Hatası Nasıl Çözülür?
+ -

CS GO oyuncuların bazı zamanlarda hatalarla karşılaşıyor. Bu hataların bazıları oyunu kapatıp açmakla kolay şekilde çözülebiliyor olsa da bazılarını çözebilmek için daha uzun süre gerekebiliyor. CS GO ağına bağlanıyor hatası da son zamanlarda oyuncuların canını sıkan sorunlardan biri. Eğer siz de bu sorunu yaşıyor ve nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

CS:GO sürekli olarak güncelleniyor ve hem oyuna yeni özellikler ekleniyor hem de var olan sorunlara çözüm getiriliyor. Ancak buna rağmen zaman zaman oyuncular bazı sorunlarla baş etmek zorunda kalıyor. CS GO ağına bağlanıyor hatası da bu sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu sorunu çözebilmek için 4 farklı yöntemi sizlere anlatacağız. İlk yöntem sizin sorununuzu çözmekte yetersiz kalırsa diğer yöntemlere göz atarak sorununuzu çözebilirsiniz.

1) Dosya bütünlüğü doğrulayın

Counter Strike Global Offensive dosyalarının herhangi bir nedenle bozulmuş olması nedeniyle bu sorun ortaya çıkabilir. Bu nedenle sorunu çözebilmek için atmamız gereken ilk adım dosyaların kontrol edilmesi ve varsa bozuk olan dosyaların yenileriyle değiştirilmesidir.

 1. Steam yazılımını açın ve kütüphane bölümüne girin.
 2. Kütüphanede CS GO oyununu bulun ve oyuna mouse’un sağ tuşuyla tıklayarak “Dosya bütünlüğünü doğrula” seçeneğini seçin.
 3. Steam, oyunun dosyalarını kontrol edecek ve sorunlu olan dosyalar varsa onları çalışan dosyalarla değiştirecektir.
 4. Doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra oyuna girerek tekrar deneyin.

2) Kullanıcı değiştirin

Sorunu çözebilmek için kullanılan bir diğer yöntem de kullanıcı değişikliği yapmaktır. Bunun için öncelikle oyun içerisinde bazı işlemleri yapmak ve sonrasında Steam üzerinden kullanıcı değişikliği yapmak gerekmektedir.

 1. CS GO Ağına bağlanıyor hatası kısmında “Çevrimdışı modda oyna” yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıklayarak çevrimdışı moda geçin.
 2. Oyun çevrimdışı olarak açıldıktan sonra Steam menüsüne dönüş yapın ve kullanıcı değiştir yaparak kullanıcı girişi yapın.
 3. Oyuna giriş yapın. Büyük ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır.

3) Steam’in düzgün çalıştığına emin olun

Problem eğer oyundan kaynaklı değilse Steam platformundan kaynaklı olabilir. Bu nedenle Steam’in sorunsuz olduğunu kontrol etmek gerekir.

 1. Steam’i açın.
 2. Yeni bir güncelleme varsa yükleyin.
 3. Steam’de herhangi bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız yazılımı yeniden yükleyerek temiz bir kurulum yapabilir ve sorunların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

4) Steam hesabınızı güncelleyin

Sorunlar bazen Steam’in kendisinden değil de yalnızca sizin hesabınızdan kaynaklı olabiliyor. Bu gibi durumlarda Steam hesabında güncelleme yapmak sorununuzu çözebilir.

 1. Steam’in resmi internet sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınızın bio kısmında bir değişiklik yapın veya avatarınızı değiştirin.
 3. Değişiklik yaptığınızda hesabınız güncellenecektir. Bu güncellemeyle birlikte büyük ihtimaller sorununuz da çözülmüş olacaktır.

CS GO ağına bağlanma hatasını nasıl çözebileceğinizi sizlere aktardık. Bu adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Tüm bu adımları uygulamanıza rağmen sorununuz hala çözülmüyorsa en iyi yol Valve ile iletişime geçmek olacaktır. Valve destek ekibi konuyla ilgili olarak size destek sağlayacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.