İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. CS GO Başlatma Seçenekleri (2021)

CS GO Başlatma Seçenekleri (2021)

cs go başlatma seçenekleri

CS GO’yu iyi bir performansla oynamak için oyun içerisinde birçok ayar yapmak gerekiyor. Oyunun kasmaması ve yüksek FPS değerlerinde çalışması için yapılan bu ayarlar son derece önem taşıyor. Oyun içerisindeki ayarların haricinde bir de oyun dışında yapılabilecek ayarlar bulunuyor. CS GO başlatma seçenekleri menüsünden girilebilen kodlarla oyun deneyimi iyileştirilebiliyor. Yazımızda belirttiğimiz kodları kullanarak siz de daha performanslı bir şekilde CS GO oynayabilirsiniz.

İşinize yarayacak CS GO başlatma seçenekleri

CS GO başlatma seçeneklerine ulaşmak için öncelikle Steam’i açın ve Steam kütüphanenize girin. Burada CS GO’ya sağ tıklayın ve özellikler kısmından başlatma seçeneklerini ayarla menüsüne girin. Buraya girdiğinizde kod yazabileceğiniz bir alan karşınıza gelecektir. Buraya aşağıdaki kodların tamamını veya yalnızca işinize yaracağını düşündüklerinizi aralarında boşluk bırakarak yazabilirsiniz.

-novid

Bildiğiniz gibi CS GO her açıldığında önce bir video karşımıza çıkıyor. Oyunu yeni oynamaya başladığınızda bu videoyu görmek etkileyici gelebilir ancak emin olun 500. kere aynı videoyu görmek o kadar da eğlenceli olmuyor. “-novid” kodunu başlatma seçeneklerine girdiğinizde artık oyun açılırken video çıkmayacak ve böylece daha hızlı bir şekilde oyuna geçiş yapabileceksiniz.

-high

Bu kod sayesinde oyunda daha yüksek FPS değerlerine ulaşabilirsiniz. Kodu yazdığınızda bilgisayarınız donanım kaynakları kullanımda önceliği CS GO’ya verir. Bu sayede arka planda çalışan yazılımlar nedeniyle oyun performansı etkilenmez ve oyun açık kaldığı sürece donanım kullanımı önceliği oyunda olur.

+cl_forcepreload 1

Normalde sunuculara bağlanırken haritaların yüklenmesi gerekiyor. Bu kodu kullandığınızda oyun açılır açılmaz haritalar yüklenmeye başlar. Dolayısıyla sunuculara bağlanırken haritaların yüklenmesi için beklemenize gerek kalmaz.

-tickrate 128

Sunucuların yenilenme hızına tickrate adı verilir. Tickrate yüksek olduğunda sunucu daha fazla veri işler ve oyunda bastığınız tuşlar daha hızlı bir şekilde sunucu tarafından işlenebilir. Bu kodu yazdığınızda normalde 64 olan tickrate değeri 128’e yükselir ve bu da oyun performansına olumlu olarak yansır.

  Rust Konsol Betası İçin Geri Sayım Başladı

-console

Oyun açılır açılmaz konsol ekranı karşınıza gelir ve istediğiniz kodları hızlıca girebilirsiniz.

-threads (Çekirdek Sayısı)

Oyunlar işlemcinizin çekirdeklerinin bir kısmını kullanır. Eğer daha fazla çekirdek kullanmasını istiyorsanız bu kod sayesinde kullanılan çekirdek sayısını artırabilirsiniz. Örneğin 8 çekirdekli işlemci kullanıyorsanız -threads 8 kodunu yazabilirsiniz.

-nod3d9ex1

Sürekli olarak alt+tab ile diğer yazılımlara geçiş yapmanız gerekiyorsa bu kodu kullanabilirsiniz. Kod sayesinde CS GO ile diğer uygulamalar arasında daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 3.5]
Yorum Yap

Yorum Yap