İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. CS GO Report Bot Nedir? Ne İşe Yarar?

CS GO Report Bot Nedir? Ne İşe Yarar?

cs go report bot

CS GO oyunun ne kadar keyifli olduğunu söylememize gerek yok sanırız. Tüm dünyada beğenilerek oynanan ve milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan oyun, günden güne daha iyi hale gelmeyi sürdürüyor. Ancak oyunun çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen üstesinden gelinemeyen bir sorun var ki oyuncuların oyun keyfini baltalıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi hilecilerden bahsediyoruz. Oyundaki hile koruma sistemine rağmen hileciler rahatça hile açabiliyor. CS GO report bot ise hilecileri banlamada etkili bir çözüm gibi görünse de işin aslı öyle değil. Çünkü bu botlar en çok masum oyuncuların zarar görmesine neden oluyor.

Valve, CS GO report bot sorununa çözüm getiremiyor

Öncelikle report botun ne olduğunu anlatarak yazımıza başlayalım. CS GO report bot adından da anlaşılacağı üzere CS GO’daki oyuncuları şikayet etmek için hazırlanmış botlara denir. Bu bot yazılımlar birden fazla Steam hesabını kullanarak istenen oyuncuyu şikayet eder ve yasaklanmasına neden olur. Oyuncu ilk önce süreli cezalar alırken sonraki yasaklamalarda sınırsız ban gibi ağır cezalar da gelmektedir.

Report botun yapabildiklerini okuduğunuzda muhtemelen bu botların hilecileri banlamak için etkili bir yol olacağını düşüneceksiniz ancak pratikte durum farklı. Hileciler banlanmamak için Steam’deki envanter değerini sürekli olarak yüksek tutuyor ve aktif bir hesap olarak görünmek adına Steam üzerinden devamlı olarak işlem yapıyor. Dışarıdan bakıldığında sağlam duran bu hesaplar dolayısıyla Valve’in radarına yakalanmıyor ve botlarla şikayet edilse bile ceza almıyor.

Hedefte hile kullanmayan oyuncular var

Hileciler report bottan hiçbir şekilde etkilenmezken hile kullanmayan oyuncular bu bot nedeniyle cezalı duruma düşebiliyor. Hileciler, hile kullanmayan kişileri AFK olma, dolandırıcılık ve hatta hile kullanmaktan dolayı birçok farklı Steam hesabından raporluyor. Eğer raporlanan hesap güvenilir bir yapıda değilse, kısa süre içerisinde açıldıysa ve fazla da aktif olmamışsa ban cezasıyla karşı karşıya kalabiliyor.

  Minecraft Pasta Yapımı Nasıl Olur?

Valve geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamayla report bot sorununun üstesinden geldiğini açıklamıştı ancak forumlarda halen botlar paylaşılıyor ve belirli siteler üzerinden oyuncular toplu olarak raporlanabiliyor. Bu da Valve’in halen sorunu tam olarak çözemediğini gösteriyor.

Hile yapmadığınız halde report bot kurbanı olduysanız Valve ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz. Yetkililer hesabınızı manuel olarak inceleyecek ve bir sorun görmedikleri takdirde cezanızı kaldıracaklardır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Yorum Yap

Yorum Yap