İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu Nedir?

CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu Nedir?

cs go silahı sol ele alma

CS GO oyununda neredeyse her şeyin özelleştirilebiliyor olması oyunculara büyük avantaj sağlıyor. Her oyuncu kendisine en uygun ayarları yaparak oyunu daha iyi oynamaya başlayabiliyor. Örneğin bazı oyuncular silah sağ eldeyken oyunu rahat oynayamıyor ve sol elde silah kullanmayı tercih edebiliyor. Bunu yapmak isteyen kullanıcılar hangi kodu kullanması gerektiğini bilmeyebiliyor. Yazımızdaki adımları izleyerek CS GO silahı sol ele alma kodu yazabilir ve silahın tutulduğu eli değiştirebilirsiniz.

CS GO silahı sol ele alma kodu

CS GO’da silahın tutulduğu eli değiştirmek çok kolay bir işlemdir. Bunun için yalnızca bir kod yazmanız yeterli olur. Aşağıdaki adımları izleyerek gerekli kodu yazabilir ve silahı sol el ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Oyunu açın ve “é” tuşuna basarak konsolu aktif hale getirin. Eğer konsol açılmazsa oyun ayarlarından gelişmiş konsolu aktif edebilirsiniz.
  • Açılan konsola “cl_righthand 0” kodunu girin ve enter tuşuna basın. Kod girildikten sonra oyuna girdiğinizde artık silah sol elinizde olacaktır.
  • Silahı tekrar sağ elinize almak isterseniz bu kez konsola “cl_righthand 1” kodunu yazmanız yeterli olacaktır. Bu kodun girilmesinin ardından silah tekrar orijinalde olduğu gibi sağ tarafa geçecektir.

CS GO Nedir?

Counter Strike Global Offensive, efsane FPS oyunu serisi Counter Strike’ın 2012 yılında piyasaya sürülmüş son versiyonudur. Source grafik motorunu kullanan oyun temel olarak CS oyunlarının ruhunu korumuş ve üstüne yeni özellikler ekleyerek yeni nesile hitap edebilmiştir. Sürekli olarak yeni güncellemeler gelen oyunu önceki CS sürümlerinden ayıran en önemli yenilik rekabetçi modudur. Oyuncuların kendi seviyelerine göre rakip bulabilmelerini ve seviye yükselmelerini sağlayan bu dereceli mod sayesinde oyun daha rekabetçi bir hale gelmiştir.

CS GO için en önemli dönüm noktası tamamen ücretsiz hale getirilmesidir. İlk çıktığı dönemle parayla satılmasına rağmen büyük bir kitleye ulaşmayı başaran yapım, 2018’de tamamen ücretsiz hale gelmesiyle birlikte adeta uçuşa geçmiş ve milyonlarca yeni oyuncuya sahip olmuştur.

  CS GO Ping Düşürme İpuçları

Her yıl düzenli olarak büyük çaplı CS GO turnuvası düzenlenmektedir. Dünyanın birçok yerinden profesyonel oyuncuların bir araya geldiği turnuvalarda son yıllarda ödüller milyon dolar seviyesine kadar yükselmiştir. Bu turnuvalarda verilen ödüller, oyuncuların oyun içinde satın aldığı kasa ve çıkartma gibi eşyalardan karşılanmaktadır. Ödülün bu kadar yükselmesi oyun içindeki satın alımların ne kadar üst seviyelere ulaştığını gösterir niteliktedir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Yorum Yap

Yorum Yap