1. Ana Sayfa
 2. Genel

En İyi Oyun Telefonu 2022

En İyi Oyun Telefonu 2022
+ -

Oyun dünyası her geçen gün gelişmekte. Bilgisayar oyunları, playstation oyunları ve mobil oyunlar her gün artıyor. Dolayısıyla artık oyunlar da sektörel olarak belirli bir dağılım sergilemekte. Telefon kullanımının yaygınlığı ve telefonların özellikleri de oyunları mobil oynamanın keyfini sunuyor. Ayrıca yolculukta, yatakta ve dilediğiniz her yerde mobil oyunları oynayabilirsiniz. Bu nedenle en iyi oyun telefonu konusuna sizler için değinmek istedik.

En İyi Oyun Telefonu Hangisi?

En İyi Oyun Telefonu 2022

En iyi oyun telefonu olarak net olarak bir telefon belirlemek mümkün değildir. Çünkü her oyuncunun oyun istekleri farklılık göstermektedir. Bazı oyuncular 2 boyutlu basit yapımlı oyunları severken bazı oyuncular donanımlı 3 boyutlu RPG oyunları sevmektedir. Ayrıca markalara göre fiyatlarda da ciddi farklılıklar görülmektedir. En iyi oyun telefonu için fiyat da alıcı yönünden önemlidir. Gelin her markanın oyun telefonlarına ayrı ayrı göz atalım.

Böylelikle hangisini seçmeniz veya seçmemeniz gerektiğine dair en iyi oyun telefonu için aklınızda bir kıstas oluşmuş olacak.

Xiaomi Oyun Telefonu

Xiaomi akıllı telefon dünyasının fiyat performans yönünden en iyisi olmayı amaçlayarak ortaya çıktı. Bu noktada oyunlar için de telefonlar üretmeye ve oyun telefonu sektöründe de kendisini göstermeyi amaçladı. Pek çok özelliği ile oyunlar için elverişli olan Xiamoi’nin en iyi oyun telefonları şöyle listenmektedir:

 • Xiaomi Redmi Note 11 PRO
 • Redmi Note 11T 5G
 • Xiaomi Redmi Note 10S
 • Xiaomi 11i
 • Mi 11X
 • Mi 10i

Bu telefonların her biri hem yüksek batarya ömrüne sahip hem de oyunlar için gereken donanımda. Bütçenize göre seçim yapmanız açısından fiyatları ile detaylıca inceleyebilirsiniz.

ASUS Oyun Telefonu

En İyi Oyun Telefonu 2022

ASUS, bilgisayarları ile ön planda olan bir markadır. Akıllı telefonlarda ise oyun telefonları ile ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla oyun telefonu için özel bir serisi de bulunmaktadır. Bu serinin son telefonu ROG Phone 6 büyük yankı uyandırmıştır. ASUS en iyi oyun telefonu listesi:

 • ASUS ROG Phone 6D
 • ASUS ROG Phone 6D Ultimate
 • ASUS ROG Phone 6D Pro
 • ASUS ROG Phone 5S
 • ASUS ROG Phone 5S Pro

Serinin en son ve en iyi oyun telefonları bunlardır. ROG Phone 6D tanıtımı yapılmış ve fiyatı belirlenmiştir. Fakat Türkiye’de henüz satışı yoktur.

Lenovo Oyun Telefonu

Lenovo’nun da oyun telefonu bulunmaktadır. Bu oyun telefonlarından en iyisi son çıkan Lenovo Legion Y90’dır.

Lenovo Legion Y90 22 GB RAM’li bir telefondur dolayısıyla iyi bir oyun performansı sunmaktadır.

Lenovo’nun oyun telefonu serisi ise Legion seridir. Önceki telefonlar Legion Pro ve Legion Pro 5G olarak örneklendirilebilir. Lenovo Legion Y90 henüz satışa çıkarılmamıştır. Fakat fiyatı belli oldu. Legion PRO ise fiyat olarak daha uygun bir konumda yer almaktadır.

OPPO Oyun Telefonu

OPPO, akıllı telefon sektörüne iddialı bir giriş yapmıştı. Türkiye’de de oldukça rağbet gören bu marka artık oyun telefonu sektöründe de kendisini göstermeyi amaçlamaktadır. OPPO Reno5 modeli ve OPPO Reno6 Z modeli bu oyun modellerine örnek olarak gösterilmektedir. OPPO Reno6 Z modeli çok yakında çıkacak, Reno5 ise raflarda. Fiyat performans olarak oldukça iyi bir oyun telefonu özelliği sunmakta.

Samsung Oyun Telefonu

Samsung, telefon sektörünün öncü markalarından bir tanesidir. Uzun yıllardır Samsung kullanımı ülkemizde de yaygındır. Oldukça sağlam ve kaliteli akıllı telefonlarının yanı sıra oyun telefonlarını da eklemiştir. Ayrıca farklı fiyat tablolarında da oyun telefonu edinmek mümkündür. Samsung’un en iyi oyun telefonu listesi için 3 örnek vereceğiz:

 • Samsung Galaxy M51
 • Samsung Galaxy S21 Ultra
 • Samsung Galaxy M32

Listenin son sırasındaki telefon ekonomik olarak oldukça uygun bir oyun telefonudur. Fakat diğerlerinde de fiyata göre ciddi donanımlar bulunmaktadır. Fiyatlar da donanıma göre artış göstermektedir. Bütçeniz dahilinde seçim yapabilirsiniz. Ayrıca diğer kullanımlar için de bu telefonlar idealdir.  

Oyun Telefonu Fiyatları

Günümüzde döviz kurundan kaynaklı olarak teknolojik aletlerin fiyatları değişiklik göstermektedir. Fakat fikir vermesi açısından burada belirli bir fiyat aralığından elbette söz edeceğiz. En iyi oyun telefonu fiyatlarını da en uygun oyun telefonu fiyatlarını da listeliyor olacağız. Yukarıda markalar özelinde bazı telefonlardan bahsetmiştik. Bu telefonların anlık fiyatlarına bir göz atalım:

 • Xiaomi Redmi Note 11 PRO: Bu telefonun fiyatı 8 bin ila 10 bin Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir.
 • Xiaomi Mi 10i: Bu telefon da 8 bin lira civarındadır.
 • ASUS ROG Phone 6D: Henüz ülkemizde satışı bulunmamaktadır.
 • Lenovo Legion Y90: Tanıtımı yapıldı, fiyatı 800 dolar olacak. Yaklaşık 14.800 Türk lirası.
 • OPPO Reno5: Bu telefonun fiyatı da 8 ila 10 bin Türk lirası arasında değişmektedir.
 • Samsung Galaxy M51: Üstün özellikleri ile bu telefon da 15 bin Türk lirası.
 • Samsung Galaxy M32: En uygun oyun telefonu olarak 6-7 bin Türk lirasından satışa sunulmaktadır.

Tüm bu fiyatlar ve markalar özelinde kafanızda belirgin bir oyun telefonu ve fiyatı belirmiştir. Konunun temel amacı da zaten tam olarak buydu. Eğer siz de oyun telefonları ile ilgili iseniz tercih ettiğiniz oyun telefonunu yorumlarda paylaşabilirsiniz. Ayrıca ne kadar memnun olduğunuzu paylaşmak da başkalarına fikir verecektir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.