1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Ghost of Tsushima’daki Nefes Kesici Yerlerin Gerçek Hallerini Gösteren İnternet Sitesi

Ghost of Tsushima’daki Nefes Kesici Yerlerin Gerçek Hallerini Gösteren İnternet Sitesi

ghost of tutıshma.jpg 2

Sucker Punch tarafından PlayStation 4 için geliştirilen Ghost of Tsushima,yaklaşık 2 hafta öncesinde oyun severlerle buluştu. 17 Temmuz tarihinde sunulan oyun, hem oyunculardan hem de jurilerden tam not almış.

Bir açık dünya, aksiyon oyunu olan Ghost of Tsushima, sırtını tarihe yaslamaktadır. Oyun, 13.yüzyılda Moğollar tarafından Tsushima adasında gerçekleşmiş, bir istiladan ibarettir. Geliştirici ekip, oyuncuların keşif duygusunu pekiştirmek için adanın gerçekte olan bölge anatomisi üzerine detaylı bir çalışma yürütüyor.

Ghost of Tsushima turizm rehberi

komoda sahili, ghost of tsushima

Komoda Sahili

Nagasaki-Tabinet isimli bir site, Sucker Punch takımının oyunda kullandığı bazı noktalarda gözlem yapabileceğiniz bir rehber hazırladı.Bunun yanında Sony, Tsushima Tanıtım Birliği ile  beraber karar alarak gerçek Tsushima adasının kısa bir tarihini oyunculara takdim etmektedirler.

Sayfada bulunan görsellere bakıldığında geliştirici önemli yerlerin karşılıklarını şuana yakın bir şekilde sunduğu gözlemlenmektedir. Ayrıca sayfanın alt tarafına inip bakıldığında ‘Aktivete’ kısmına bakıldığında oldukça hoş bir tanım da yer alıyor: “Bakir, natüral ile sarmalanmış Tsushima adası, gerçek bir dünya deneyimi sunmakta

watadumi tapınağı, ghost of tsushima

(Watadumi Tapınağı)

Ek olarak oyun içerisinde gözüken alanlarda birinci elden şahit olunacak bazı yollar da bulunuyor. Japonya, genel olarak turistler için oldukça dikkat çekici bir ülkedir. Japonya Turizm Ajansı’nın verilerine göre 2019 yılında ülkey’e 31,9 milyon yabancı turist gelmiş bulunmaktadır. Oyunun da etkisiyle birlikte coronavirüs salgını bittikten sonra turistlerin bir kısmı özellikle Tsushima adasını ziyaret etmeleri ihtimaldir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]
  GTA Trilogy Sistem Gereksinimleri
Yorum Yap

Yorum Yap