İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Metaverse Arsa Alma

Metaverse Arsa Alma
+ -

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz metaverse, sanal ortamda dijital varlıklar oluşturmak için düzenlenmiş bir platformdur. Sadece dijital varlık oluşturulmaz, aynı zamanda satın da alınabilir. Metaverse varlıkları satın almak için sanal paralar kullanılır. Alım işlemleri ve satım işlemleri yapılan bu dünyaya sanal dünya adı veriliyor. Metaverse evreninde hiçbir şeyin sınırı yok. Tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi herkes bütçesinin yettiği her şeyi satın alabilir. Tablo, ev, araba ve hatta arsa bile satın alabilirsiniz. Metaverse kara parçalarından oluşan bu evrende yatırım yapabilirsiniz. Değerlenen ürünlerinizi belli bir fiyat karşılığında başka kullanıcılara satmanız da mümkün. Son zamanlarda özellikle metaverse arsa alma oldukça yaygın. Eğer siz de sanal dünyadan arsa satın almak istiyorsanız metaverse arsa fiyatları ve metaverse arsa nasıl alınır gibi soruları bu yazıda bulabilirsiniz.

Metaverse Arsa Nereden Alınır?

Metaverse Arsa Alma

İlk defa metaverse arsa almayı planlıyorsanız metaverse arsa nereden alınır diye sorabilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken en önemli şey sanal dünyada her şeyin sanal para birimleri ile alınabildiğidir. Kripto para adı verilen bu paralara sahip olmak için dünya çapında işlem gören kripto para uygulamaları kullanılabilir. Öncelikle metaverse dünyasında geçen MANA ve SAND gibi kripto paraları satın almalısınız. Sonrasında yine aynı platformlardan metaverse arsa alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada aldığınız arsa ya da gayrimenkuller NFT aracılığıyla kayıt altına alınmaktadır.

Mal varlıklarınızı saklamak için gerekli olan diğer en önemli şey ise cüzdan. Sanal bir cüzdana sahip olmak için Binance veya Metamask kullanabilirsiniz. Bu sayede tüm mal varlıklarınız güvenli bir şekilde cüzdanınızda saklanacaktır.

Bu platformlardan satın alma yapmak istemeyenler için bir diğer seçenek tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi aracılardır. Metaverse arsa işlemleri için bu web sitelerini emlakçı gibi düşünebilirsiniz. Bu siteler arasından en popüler olanlar ise opensea.io ve nunfungible.com olarak biliniyor.

Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Metaverse arsa almak isteyenlerin en çok sorduğu soru metaverse arsa nasıl alınırsorusu olmalıdır. Sistem çok karışık değildir ancak ilk defa arsa alımı yapacak kişiler için bazı yapılması gerekenler vardır.

  • Meta Veri Deposu Seçmek: Pek çok meta veri deposu olsa da en popüler olanlar Ethereum altyapısına sahip olanlardır. Decentraland ya da Sandbox’u tercih edebilirsiniz.
  • Cüzdan Oluşturmak: Yukarıda bahsettiğimiz platformlar gibi güvenilir bir platformdan cüzdan oluşturmalısınız. Tüm işlemleriniz sanal paralarla olacağı için cüzdanınızı güvenilir tutmaya gayret etmelisiniz.
  • Cüzdanı Platforma Entegre Etmek: Cüzdanı oluşturduktan sonra cüzdanınızı meta veri depolarına bağlamalısınız. Bu andan itibaren satışta olan arsaları görebileceksiniz. Bazı arsalar listelenmeyebilir. O arsalar için üçüncü taraf aracı sitelerine bakabilirsiniz.
  • Teklif Vermek: Satışta olan arsalara teklif verebilirsiniz. Bu teklif sistemini açık arttırma gibi düşünün. Genellikle en iyi teklifi veren arsayı satın alabilir.

Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse Arsa Alma

Metaverse arsa almak isteyenler için en önemli konu elbette ödemeleri gereken ücretlerdir. Sanal dünyadaarsa fiyatları bulunduğu konuma göre değişiklik gösteriyor. Türkiye basında arsa satın almak isteyen kişiler için fiyatlar 135 TL’den başlıyor. Hem arsanın büyüklüğüne hem de konumuna göre fiyatlar değişiyor. Örneğin Bağcılar için arsa fiyatları 135 TL’den başlarken Ortaköy için bu fiyat 500 TL’ye çıkıyor. Arsanın yeri ve büyüklüğü fiyatları belirleyen temel etken. Ama genel olarak her bütçeye uygun arsa bulmak mümkün.

Metaverse arsa alma konusunda arsanın daha sonra ne kadar değerleneceği de önemli bir konu. Sanal dünyada uygun fiyattan almak daha sonra kazanç elde ederek satış yapmak oldukça önemli. Bu yüzden arsa satın alacağınız zaman çevredeki arsaların değerine ya da çevresinde ne gibi projeler olduğuna da mutlaka bakmalısınız. Unutmayın sanal dünyada arsa alımı da tıpkı gerçek dünyadaki gibidir. Kazanç elde etmek için alabildiğiniz en düşük fiyattan almalısınız. Yatırım amaçlı arsa alımlarında daha sonra satabileceğiniz en yüksek fiyata satmalısınız. Tüm bu durumları takip etmek için çevredeki arsaların durumlarına bakmayı da elbette unutmamalısınız.

Metaverse Arsa Hangi Coinle Alınır?

Metaverse arsa almak isteyen kişiler sanal para platformları üzerinden hesap açıp cüzdan oluşturmalıdır. Her cüzdanın kendisine ait bir bilgisi ve güvenlik sistemi bulunmaktadır. Daha sonra gerçek para karşılığında sanal paraları kendi değerleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Metaverse arsa alabilmek için genellikle SAND ve MANA isimli iki metaverse coin kullanılmaktadır. Bu kripto paraların alım ve satımının olduğu platformlardan oturum açılmalıdır. En güvenilir ve global platform bu nedenle Binance diyebiliriz. Siz de bu iki cipini aldıktan sonra hemen hemen metaverse dünyasındaki her şeyi satın almak için teklif verebilirsiniz. Teklifinizin kabul edilmediği durumunda ödemeyi cüzdanınızda bulunan metaverse coinlerinden biriyle yapabilirsiniz. Hangi kripto parayla ödeme kabul edildiği satışta daima belirtilmektedir.

Metaverse Arsa Mantığı Nedir?

Metaverse arsa, sanal dünyada kullanılan yatırım araçlarından bir tanesidir. Tıpkı gerçek dünyada aldığımız ev, arsa, tarihi eser ya da başka bir ürünü metaverse dünyasında da almamız mümkün. Bu durumda genellikle metaverse arsa alım mantığı sanal yatırım şeklinde oluşuyor. Almak istediğiniz arsa bloklarını seçebilirsiniz, daha sonrasında teklifiniz kabul edilirse arsa sahibi olabilirsiniz. Çok daha az para ve uğraşla yatırım yapmak metaverse dünyasını cazip kılıyor. Üstelik edindiği popülarite nedeniyle arsaların fiyatları her geçen gün daha da yükseliyor.

Metaverse dünyası yatırımcılar için yarının yatırım dünyası olarak görülmektedir. Bu nedenle normal hayatta arsa alamayacağınız çok küçük fiyatlara arsa sahibi olabilirsiniz ve yatırım yapabilirsiniz. Yatırım yaptığınız arsa bölgesine ve kripto para türüne göre arsanızın değeri değişecektir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.