1. Anasayfa
  2. Genel

Netflix’te kesinlikle izlemeniz gereken 7 Film

Netflix’te kesinlikle izlemeniz gereken 7 Film

Daha önce hiç aklınızda benim acaba izlemediğim güzel bir film var mı diye bir soru işareti uyandı mı? İşte tam olarak bu sorunun cevabını aralıyoruz, çünkü Netflix üzerinden yaşamınız boyunca kesinlikle 1 defa izlemeniz gereken 10 filme yazımızda yer verdik.

1. The Disciple

film

Sharad Nerulkar, eski ustaların, gurusunun ve babasının geleneklerini ve disiplinini özenle takip ederek hayatını Hintli bir klasik müzik vokalisti olmaya adar. Ancak yıllar geçtikçe Sharad, çabaladığı mükemmelliğe ulaşmanın gerçekten mümkün olup olmadığını merak etmeye başlar.

Yönetmen: Chaitanya Tamhane

Oyuncular: Aditya Modak, Arun Dravid, Sumitra Bhave

2. The Master

film

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ABD Donanması’ndan terhis olan Freddie Quell, tropik bölgelerdeki savaş deneyimlerinden dolayı askeri olmayan hayatına alışmakta güçlük çeker.

Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams

3. Athena

athena

En küçük erkek kardeşlerinin açıklanamayan koşullarda trajik ölümünden saatler sonra, üç kardeşin hayatları kaosa sürüklenir.

Yönetmen: Romain Gavras

Oyuncular: Dali Benssalah, Sami Slimane, Anthony Bajon

3. Ip Man Film

film

Japonların Çin’i işgali sırasında zengin bir dövüş sanatçısı, şehri işgal edildiğinde evini terk etmek zorunda kalır. Kendilerini geçindirmenin çok az yolu olan Ip Man ve şehrin geri kalan üyeleri hayatta kalmanın bir yolunu bulmalıdır.

Yönetmen: Wilson Yip

Oyuncular: Donnie Yen, Simon Yam, Siu-Wong Fan

4. Raw

raw

Sıkı bir vejeteryan olarak yetiştirilen Justine, saygın Saint-Exupéry Veterinerlik Okulu’na birinci sınıf öğrencisi olarak gelir. Justine, aile evinden ayrılırken birdenbire garip okul gelenekleri ve acımasız kabul testleriyle dolu yeni ve çılgın bir dünyaya adım atar ve çok geçmeden sarsılmaz inançlarını çiğnemek zorunda kalır.

Yönetmen: Julia Ducournau

Oyuncular: Garance Marillier, Ella Rumpf, Rabah Nait Oufella

5. The Irishman

the irisman

‘İrlandalı’ Sheeran, aklında çok şey olan bir adam. Eski işçi sendikası üst düzey yetkilisi ve tetikçi olan bu adam, İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalya’da görev yaparken öldürmeyi öğrendi. Şimdi, Bufalino suç ailesiyle bağlarını sürdürerek mafya kariyerini tanımlayan hayatına geri bakıyor.

Yönetmen: Martin Scorsese

Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

6. The Nice Guys Film

the nice guys

1970’li yılların Los Angeles’ında uyumsuz bir çift özel dedektif, kayıp bir kızı ve bir porno yıldızının gizemli ölümünü araştırır.

Yönetmen: Shane Black

Oyuncular: Russell Crowe, Ryan Gosling, Angourie Rice

7. Uncut Gems Film

film

New York’ta hızlı konuşan bir kuyumcu, borçları artarken ve öfkeli koleksiyonerler üzerine gelirken ayakta ve hayatta kalma umuduyla her şeyi riske atar.

Yönetmenler: Benny Safdie, Josh Safdie

Oyuncular: Adam Sandler, Julia Fox, Idina Menzel

Özetle bu 7 film sıralaması önemsiz, kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Oy Verin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir