1. Anasayfa
  2. Genel

Youtube Video Nasıl İndirilir?

Youtube Video Nasıl İndirilir?

Youtube Premium ve youtube video nasıl indirilir hakkında video indirme konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, buyurun aşağıya.

Canlı yayın akış ve video platformlarında en iyi uygulama kesinlikle YouTube’dur. YouTube, Google şirketi tarafından geliştirilen bir Google hizmetidir ve sürekli yenilenen ve güncellenen bir platformdur. Eski yıllarda YouTube platformunda çok fazla özellik bulunmuyordu, ancak son zamanlarda gelişen diğer video platformlarıyla rekabet edebilmek adına YouTube, platformunu zenginleştirmeye başladı.

Youtube Video İndirme, Youtube Premium Nedir?

Bugüne kadar yapılan en önemli düzenlemelerden biri Premium konseptidir. Bu konseptle kullanıcılar, YouTube videolarını reklamsız bir şekilde izleme imkanına kavuştular. YouTube, Premium konsepti ile reklam gelirlerinden pay alarak içerik üreticilerine gelir sağlama yolunu benimsedi. İlk başlarda içerik üreticileri bu geçişe eleştiriyle yaklaşsa da, şirket yaptığı açıklamalarla içerik üreticilerini koruma altına aldığını ve gelir elde etmeye devam edeceklerini belirtti.

Premium hesaba geçildiğinde YouTube, içerik üreticilerine belirli bir komisyon vererek gelir elde etmelerine olanak tanıdı. Özellikle reklamsız videoların izlenme avantajıyla içerik üreticileri daha fazla gelir elde edebilmekte. YouTube, Premium konseptiyle birlikte platforma yeni ve gelişmiş özellikler ekledi, içerik üreticilerinin gelirlerini artırmaya yönelik çeşitli girişimlerde bulundu.

Ancak, içerik üreticilerini koruma amacıyla getirilen bir kısıtlama da video indirme yasağıdır. Eski nesil YouTube sürümlerinde üçüncü taraf programlar kullanılarak video linki ile indirme yapılabilirdi. Ancak şirket, içerik üreticilerinin eserlerini korumak amacıyla bu özelliği kaldırdı ve artık üçüncü taraf uygulamalarda bile YouTube videosu indirme imkanı yok. Şirket, kullanıcılarına video indirme özelliğine erişim sağlamak için Premium hesabını öneriyor. Premium hesabı kullandığınızda, videoları uygulama içerisine indirebilir ve çevrimdışıyken izleyebilirsiniz. Ancak, uygulama dışında herhangi bir YouTube videosunu indirmek mümkün değildir.

Oy Verin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir