VDS, VDS Satın Al - VDS Sunucu Paketlerimiz ile VDS Al

VDS SERVER

%100 SSD altyapısına sahip yüksek erişebilirlik sunan Windows Vds ve Linux Vds olmak üzere farklı işletim sistemlerine sahip SSD VDS sunucu paketlerimizi en ucuz vds ile VDS server kirala.

İşlemci
Ram
Disk
Bağlantı
Trafik
OS
Fiyat
Otomatik Kurulum
TR-VDS-XS
1 vCpu Intel Xeon 2.7GHz/3.5GHz
x5670-gorsel
1 GB
20 GB SSD
1000 Mbps Port
1000 GB
Linux
39.90 ₺Aylık
TR-VDS-S
1 vCpu Intel Xeon 2.7GHz/3.5GHz
x5670-gorsel
2 GB
30 GB SSD
1000 Mbps Port
1250 GB
Windows
Linux
59.90 ₺Aylık
TR-VDS-M
2 vCpu Intel Xeon 2.7GHz/3.5GHz
x5670-gorsel
4 GB
40 GB SSD
1000 Mbps Port
1500 GB
Windows
Linux
89.90 ₺Aylık
TR-VDS-L
4 vCpu Intel Xeon 2.7GHz/3.5GHz
x5670-gorsel
8 GB
80 GB SSD
1000 Mbps Port
2000 GB
Windows
Linux
179.90 ₺Aylık
TR-VDS-XL
6 vCpu Intel Xeon 2.7GHz/3.5GHz
x5670-gorsel
16 GB
120 GB SSD
1000 Mbps Port
2500 GB
Windows
Linux
329.90 ₺Aylık
TR-VDS-XXL
6 vCpu Intel Xeon 2.7GHz/3.5GHz
x5670-gorsel
32 GB
180 GB SSD
1000 Mbps Port
3000 GB
Windows
Linux
499.90 ₺Aylık

Ryzen VDS

Oyun sunucularına özel olarak yapılandırdığımız AMD işlemcili Ryzen sunucu, DDR4 Ram, Samsung M2 NVME SSD ve Gaming anakartlar kullandığımız yüksek kaynak ve yüksek performanslı ryzen vds al.

İşlemci
Ram
Disk
Bağlantı
Trafik
OS
Fiyat
Manuel Kurulum
AMD Ryzen 9 3950X/3700X
4 Core
ryzen
8GB DDR4
120GB M2 NVME
1 Gbps Port
1 TB
Windows
Linux
499.90₺Aylık
AMD Ryzen 9 3950X/3700X
6 Core
ryzen
16GB DDR4
180GB M2 NVME
1 Gbps Port
1 TB
Windows
Linux
699.90₺Aylık
AMD Ryzen 9 3950X/3700X
8 Core
ryzen
32GB DDR4
240GB M2 NVME
1 Gbps Port
1 TB
Windows
Linux
899.90₺Aylık
Ortak VDS Server Özellikleri
Otomatik Kurulum
Zamanınızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz bunun içinde tüm VDS sunucu hizmetlerimizde kullanmakta olduğumuz otomasyonlar sayesinde sipariş adımlarını tamamlayıp ödemesini yapdığınız dakika sistem tarafından kurulumu otomatik yapılır sonrasında paneliniz üzerinden sunucuyu yönetebilirsiniz.
Türkiye Lokasyon
İnternette bağlandığınız herhangi bir sunucunun bulunduğu lokasyon ile sizin bulunduğunuz lokasyon arasındaki iletişim hızının geçikme süresi "ping" olarak adlandırılmaktadır. Rabisu olarak, tüm sunucularımız Türkiye Lokasyonlu olduğu için en düşük ping değerlerini sunmaktadır.
Gelişmiş Yönetim Paneli
VDS sunucularımızda sunduğumuz arayüz tam yönetim yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Panelimizle sunucunuzu yeniden formatlayabilir, hazır hosting sistemleri kurabilir, VNC özelliğini kullanarak tam KVM erişimi sağlayabilir ve geçmişe ait kaynak kullanımlarınız takip edebilirsiniz.
Güçlü Network Kapasitesi
10 Gigabyte güçündeki network alt yapımızı dünyanın en kaliteli network cihazlarını üreten Juniper marka cihazlar ile donatıp, her sunucumuza 2x1000 Mbps olacak şekilde yedekli bağlantı sağlmaktayız. Böylece sanal sunucularımızda network bağlantısı dar boğazdan kurtulmuş olmaktadır.
7/24 İzleme Sistemi
Tüm sunucularımız olası bir saldırı veya teknik arızayı anında tespit edebilmek için 7/24/365 olarak izlenmekte ve PRTG uygulaması ile kayıt ve takibi yapılmaktadır. Bu sayede olası bir olumsuzluk durumunda en kısa sürede çözüm sağlamaktayız.
Uygun Fiyat
Kaliteli hizmet için uçuk kaçık fiyatlar ödemenize gerek yok, sunmakta olduğumuz VDS hizmetimizde teknolojinin sağladığı en iyi imkanları kullanıyoruz ve en uygun fiyatları belirleyip siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.
VDS Nedir?
VDS sunucular fiziksel sunucu üzerine kurulmuş sanallaştırma sistemleriyle donanımsal olarak sanallaştırılan sunucu sistemleridir. Sanallaştırmada kullanılan fiziksel sunucu üzerinde birçok sanal sunucu bulunmakta olup bütün sanal sunucular fiziksel sunucu kaynaklarını paylaşımsız şekilde kullanmaktadır.
Neden SSD VDS Tercih etmeliyim?
Sunucularımızda kullandığımız SSD diskler normal disklere göre çok daha yüksek hızlara sahip disklerdir. Oyun sucunusu ve kurumsal projerler için SSD gibi yüksek hızlı disklerin kullanılması alınan verimi oldukça arttırır bu sebeple projeniz için SSD VDS seçmeniz faydalı olabilir.
Kiraladığım VDS Server ne zaman teslim edilir ve nasıl kurulur?
VDS siparişleri otomasyon sistemi tarafından sipariş esnasında talep ettiğiniz işletim sistemi ve kontrol paneli kurulmuş olarak 5 dakika içerisinde teslim edilir. Olası altyapı arızalarından dolayı teslim süresi 24 saate kadar uzayabilir. Özel taleplerinizi sunucu tarafınıza teslim edildikten sonra müşteri panelinizden destek talebi göndererek bizlere iletebilirsiniz.
Sunucumun özelliklerini satın aldıkdan sonra yükseltebilir miyim?
Kiralamış olduğunuz VDS Sunucunuzun kaynakları projeniz için yeterli gelmemeye başladıysa, herhangi bir veri kaybı yaşamadan dakikar içerisinde seçtiğiniz üst paketlerden herhangi bir pakete yükseltme yapabilirsiniz. Yükseltme için fiyat farkını sistem kalan sürenizle orantılı olarak hesaplar ve faturalandırır.
VDS ve VPS Arasında fark nedir?
VDS sunucular ve VPS sunucular arasında bulundukları fiziksel sunucudaki kaynakları sanallaştırma kısmında farklar bulunmaktadır. Bu farklardan en önemlisi VDS sunucularda ana sistemdeki kaynaklar tüm VDS’ ler tarafından paylaşımsız kullanılmaktadır, özetle donanımsal sanallaştırma yapılmaktadır. VPS sunucularda ise sanal sunucuya verilen kaynaklar paylaşımlı kaynaklardır ve yazılım tabanlı sanallaştırma yapılmaktadır. Her VPS fiziksel sunucudaki kaynakları diğer VPS’ler ile ortak/paylaşımlı olarak kullanmaktadır.
VDS sunucu hizmetinde web sitemi barındırabilir miyim?
Web sitenizi hosting paketleri yerine sanal sunucuda barındırma kararı aldıysanız Rabisu VDS Sunucularını bu proje için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sunucu üzerine kurmak isteyebileceğiniz Plesk, Cpanel ve CWP gibi birçok hazır paneli sistem arayüzündeki özellik ile tek bir tıklamayla kurabilirsiniz.

VDS Satın Al

Büyük bir projeniz var, küçük bir radyo kurmak istiyorsunuz veya sadece verilerinizi sunucunuzda saklamak niyetindesiniz. Sebebi her ne olursa olsun işlerinizi online ortama taşımak istediğinizde mutlaka bir sunucunuzun olması gerekir. Bu aşamada hangi sunucu türünü seçmeniz gerektiğine karar vermek zorlu bir süreç olabilir. Sunucu seçimi konusunda arkadaşlarınıza danıştığınızda veya internette arama yaptığınızda genelde VDS satın al veya SSD VDS satın al gibi yanıtlar alırsınız. Peki VDS nedir? VDS satın almanın avantajları nelerdir? VDS fiyatları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Okumayı tamamladığınızda sunucu satın almanın neden önemli olduğu sorusuna da yanıt bulmuş olacaksınız

VDS Nedir?

VDS, "Virtual Dedicated Server" kelimelerinin kısaltmasından oluşur. Bu terimi "Sanal Adanmış Sunucu" olarak çevirmek mümkün ancak çevrildiğinde bile yeterince anlaşılır olmuyor. Dolayısıyla tanıma başlamadan önce ilk etapta sunucuların çalışma mantığından bahsetmek yerinde olacaktır.

Sunucular veri merkezi denilen ortamda sizin verilerinizi depolamak için oluşturulan güçlü donanıma sahip uzak bilgisayarlardır. Kullanıcılar sunucu kiraladığında bu sunucuda özel bir alan oluşturulur ve söz konusu alan kullanıcıya ayrılır ve panelizin üzerinden yönteim sağlarsınız. Kullanıcı bu alanı istediği gibi yönetebilir ve kullanabilir. Sunucuları birbirinden ayıran ise kaynakların nasıl paylaşıldığı ve sunucuların birbirinden hangi yöntemle ayrıldığıdır.

Paylaşımlı sunucularda tüm siteler aynı kaynakları paylaşmak durumunda kalır. VPS sunucu (Virtual private server) çeşidinde ise sunucunun kaynakları yazılımsal olarak birbirinden ayrılır. Kaynaklar yazılımla ayrılmış olsa bile ortak olduğundan paylaşımlı sunucudaki kadar olmasa bile diğer kullanıcıların faaliyetleri sizin sunucunuzun performansını etkileyebilir. Paylaşımlı hostinge göre VPS'ler daha güvenli bir yapı sunsa da VDS'lerin seviyesinde güvenlik sunmaları pek mümkün olmaz.

VDS sunucu ile VPS sunucular benzer özellikleri nedeniyle sıklıkla birbirleriyle karıştırılabiliyor. VDS'leri farklı kılan en önemli nokta ise VPS'in aksine yazılımsal olarak değil donanımsal olarak kaynakların ayrılmasıdır. Kaynaklar fiziki bir şekilde ayrıldığından sunucudaki aşırı kaynak tüketimleri VDS'in kullanıcılarını etkilemez. Ayrıca sunucuların birbirinden ayrılmış olması sunucu güvenliğini de artırmaktadır.

VDS satın almanın avantajları nelerdir?

VDS kiralama yapmanın birçok avantajı bulunmaktadır. VDS'ler tamamen kullanıcıya özel ve özelleştirilebilir bir yapıda olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Diğer birçok sunucu türünde kullanıcıların sunucu ayarlarına müdahalesi kısıtlı olsa da VDS'lerde böyle bir durum söz konusu değildir. Sunucu kiralayan kullanıcı, sunucunun donanımsal özellikleri izin verdiği müddetçe sunucuda istediği türden dosyaları barındırabilir ve sunucunun ayarlarını istediği gibi değiştirebilir.

VDS tercihi yaparken performans da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle büyük bir projeniz veya yüksek trafiğe sahip bir internet siteniz varsa paylaşımlı sunucu çözümleri sizin için uygun olmaz. Oysa VDS'ler performans açısından sunucu türlerinin geneline göre daha öne çıkmaktadır. Bu sunucular tamamen özel bir alan sunmaları sebebiyle neredeyse fiziksel sunucuların sahip olduğu kadar iyi bir performans vadeder. Üstelik maliyet olarak bakıldığında bu sunucular fiziki sunuculara göre çok daha uygun fiyatlıdır. SSD disk destekli sunucular performans açısından beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.

Fiziki sunucular hem yüksek maliyete sahiptir hem de uzman seviyede teknik bilgi gerektirir. Ayrıca devamlı olarak kontrol edilmeli ve oluşabilecek her türlü masraf sunucu sahibi tarafından karşılanmalıdır. Öte yandan VDS sunucu fiyatları fiziki sunuculara göre daha düşük olmaktadır. Aylık ücretinin haricinde herhangi bir ek ücret gerektirmeyen VDS sunucular çok fazla teknik bilgi gerektirmediği için herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Sanal sunucu almanın bir diğer öne çıkan avantajı ise verilen destektir. Bir sorun yaşadığınızda teknik destek ekibimize talep gönderebilir ve sorunun kısa süre içerisinde çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sunucular 7/24 takip edilmekte ve yaşanabilecek sorunlara mümkün olan en kısa zaman içerisinde müdahale edilmektedir.

VDS'ler VPS'lere göre daha güvenli bir yapı sunar. Tahmin edebileceğiniz gibi bunun en büyük nedeni donanımsal olarak ayrılmış olmalarıdır. Sunucudaki başka bir kullanıcıya kötü niyetli saldırı yapıldığında diğer kullanıcılar bundan herhangi bir zarar görmez. Ayrıca sunucularda bulunan DDOS koruması sayesinde saldırıların büyük oranda önüne geçilmesi sağlanır.

VDS nasıl satın alınır?

Sanal adanmış sunucu satın almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken işlemler çok basittir. Rabisu'nun şu anda bulunduğunuz VDS satın al sayfasından işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Rabisu olarak farklı ihtiyaçlara uygun birçok VDS paketi sunmaktayız. Bu paketleri inceleyerek sizin için en uygun olan paketi bulabilirsiniz.

Sunucuyu kullanma amacınıza göre paket seçimi yapabilirsiniz. Küçük bir projeniz varsa veya yalnızca birkaç yazılım kullanmayı düşünüyorsanız giriş paketleri ilk aşamada yeterli olacaktır. Daha büyük çaplı bir projeniz varsa üst paketleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Paket seçimi tamamlandıktan sonra karşınıza satın alım ekranı çıkmaktadır. Bu ekrandan sunucunuzun işletim sistemini seçebilir, eğer isterseniz ek yedekleme seçeneklerinden birini satın alabilir ve son olarak ne kadar süreyle sunucuyu kiralamak istediğinizi belirterek kiralama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın alım işlemi tamamlandıktan sonra sunucunuz hazırlanmaya başlar. Bu aşamadan sonra sizin yapmanız gereken hiçbir işlem yoktur. Otomasyon sistemi sayesinde sunucunun tüm gerekli ayarlamaları yapılır ve birkaç dakika sonrasında size yönetim paneli bilgileri iletilir. Kullanıcılarımız bu bilgilerle paneline giriş yapabilir ve sunucularını dilediği gibi kullanabilir.

Kullandığınız sunucu paketi sizin için yetersiz gelmeye mi başladı? Hiç sorun değil! İstediğiniz zaman destek talebi oluşturarak üst düzey paketlerden birine geçiş yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz paket için ödeme yaptıktan kısa bir süre sonrasında ekibimiz sunucunuzu üst pakete taşıyacaktır. Paketler arasında geçiş yaparken dosyalarınızda hiçbir değişiklik yapılmayacağı için endişelenmenizi gerektiren bir durum oluşmaz. Geçiş tamamlandığında sunucunuzu kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

VDS fiyatları

VDS fiyatları paketlere göre değişiklik göstermektedir. Her paketin donanımsal özellikleri farklıdır ve sunucunun donanımı yükseldikçe fiyat da belirli bir ölçüde yükselir. Projenizin büyüklüğüne göre size gerekli olan özelliklere sahip bir paket tercih edebilirsiniz. İlk defa sunucu kiralayacaksanız veya ihtiyacınızı karşılayacak olan sunucu donanımının hangisi olduğu konusunda kararsızsanız canlı destekten konuyla ilgili 7/24 destek alabilirsiniz.

Ucuz VDS satın almak için giriş seviyesindeki paketleri tercih edebilirsiniz. Daha yüksek donanıma ihtiyaç duyduğunuzda fiyat artmakla birlikte işlemci, RAM ve depolama alanı gibi oldukça önemli donanımlar da daha performanslı hale gelmektedir. Rabisu'da her zaman uygun fiyatlı VDS seçenekleri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

VDS sunucunuzda grafiksel işlemler yapmanız gerekiyorsa ekran kartlı VDS sunucu tercih edebilirsiniz. Temelde VDS sunucular belirli yazılımları çalıştırmak için kullanıldığından birçok VDS server paketinde ekran kartı bulunmaz. Dolayısıyla ekran kartlı VDS kiralamak isterseniz bunu bize ilettiğiniz takdirde sizin için uygun olan VDS paketlerini önerebiliriz. Ekran kartlı sunucularının maliyetinin daha yüksek olduğunu ve bu nedenle standart VDS paketlerine göre fiyatlarının biraz daha yüksek olacağını belirtelim.

Hangi kullanıcılar VDS server tercih etmelidir?

Yazının başlarında da belirttiğimiz gibi VDS'ler tamamen sizlere ait bir alandır ve bu özel sunucu istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. VDS'ler her türlü projeniz için yeterli performansı sunacaktır. Dolayısıyla VDS belirli bir kullanıcı kitlesine değil herkese hitap eder. Yüksek performanslı bir sunucu arıyor ve sunucunuzun tüm hakimiyetini elinizde bulundurmak istiyorsanız VDS server satın almak mantıklı bir tercih olacaktır.

Sanal sunucular kullanıcılara daha fazla özgürlük tanıdığı için ilk aşamada diğer sunucu türlerine göre biraz daha karışık görünebilir. Ancak yönetim paneli sayesinde istediğiniz işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru veya yaşadığınız bir sorun olduğunda destek talebi oluşturarak uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

VDS server her kullanıcı için uygun olsa da genellikle yüksek performans isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Donanımsal olarak ayrıldığı için VDS'lerin performansı diğerlerine göre çok daha yüksektir. Diğer sunucuların performansından etkilenmemesi de VDS sunucuların tercih edilme sebeplerindendir. Yüksek trafiğe sahip internet sitesine sahip olanlar, online olarak büyük çapta veri trafiğine sahip şirketler, kendi oyun sunucusunu kurmak isteyenler veya görüntülü ya da sesli yayınlar yapmayı düşünenlerin sanal sunucu kullanması tavsiye edilir.

Rabisu VDS Server hizmetleri

VDS hizmeti sunan birçok internet sitesi mevcut olsa da Rabisu, VDS sanal sunucusunun ülkemizdeki önde gelen sağlayıcılarındandır. Sunucularında her zaman güncel ve yüksek kaliteli donanım kullanan Rabisu, müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma sistemine sahiptir. VDS satın alma için Rabisu'yu tercih edin, stabil ve yüksek performanslı VDS sunucunuzu kullanmaya hemen başlayın.

Rabisu olarak her zaman mümkün olan en uygun fiyatlarla VDS hizmeti sunmaktayız. Sitemizden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun VDS paketini seçerek kısa sürede sunucunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Ek olarak yedekleme hizmeti alabilir ve böylece sunucudaki verilerinizin düzenli olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.

Satış öncesi ve sonrası desteğin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle alanında uzman kişilerden oluşan büyük bir destek ekibimiz bulunuyor. Satış öncesinde merak ettiklerinizi canlı destekten sorabilir ve sunucularla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Satış sonrasında ise sunucunuzla ilgili soru ve problemlerinizi destek talebi açarak iletebilirsiniz.

VDS satın al sayfasından hemen VDS sunucunuzu satın alabilir ve kiralayabilirsiniz. Sanal Sunucu hizmetlerimiz tamamen ücretsiz olarak kurulur ve gelişmiş kontrol panelimiz sayesinde kolayca yönetilebilir. Bu panelden sunucuyla ilgili tüm ayarlamaları yapabilir ve işletim sistemi değişikliğini de kolayca yapabilirsiniz.

VDS Kiralama Nasıl Yapılır?

VDS kiralama kendinize özel olacak sunucu kiralama işlemidir. Projeleriniz için kullanabileceğiniz ve tamamen kendinizin kontrolünde olacak VDS sayesinde verimli ve yüksek performans sunan özellikler elde edebilirsiniz. Günümüz sunucuları kapsamında stabil, verimli ve yüksek performans özellikleriyle öne çıkan VDS sunucular web sitenizi barındırmadan server kurulumlarına kadar çok geniş alanda kullanım olanağına sahiptir.

VDS kiralama için aylık veya yıllık periyotlar seçebilirsiniz. Rabisu tarafından sunulan yüksek performans sunan sunucular online olarak tahsis edilir. Seçeceğiniz sunucunun özelliklerine ve süresine karar verdikten sonra ödeme işleminin tamamlanmasının ardından sunucu çok kısa sürede hazırlanır ve size teslim edilir.

VDS sunucular tamamen kullanıcının kontrolüne olanak tanıdığı için sorunsuz şekilde özelleştirme yapabilmenizi de mümkün hale getirir. Mobil cihazlar veya bilgisayar üzerinden sunucuya bağlanabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz sunucuda işletim sistemini de seçebilirsiniz. Bu sayede projenize en uygun olacak işletim sistemini bulmak da kolay hale gelecektir. VDS kiralama sayesinde uzak masaüstüne veya SSH konsoluna erişim sağlayabilir, dilerseniz tek bir web sitesini kontrol edebilir, isterseniz dosya depolama işlemleri yapabilirsiniz. Profesyonel olarak ileri seviyedeki ihtiyaçları karşılayan VDS kirala seçeneği kaynakları paylaşmaması sayesinde tamamen size özel olarak sunuluyor.

Gelişmiş Web Panel Resimleri