1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. CS GO FPS Göstergesi Nasıl Açılır?

CS GO FPS Göstergesi Nasıl Açılır?

CS GO FPS göstergesi

Her FPS oyununda olduğu gibi CS GO oyununda da FPS değerleri büyük önem taşır. Oyuncular her zaman yüksek FPS değerleri alarak oyunu oynadığından emin olmak ister. Bunu sağlayabilmek için ekranın köşesinde FPS göstergesi koyulabilir. Yazımızda CS GO oynarken FPS göstergesi nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz.

FPS Nedir?

FPS (Frame Per Second), saniyedeki kare sayısı anlamana gelir. Kare sayısı arttıkça görüntü daha akıcı bir hale gelir. Kare sayısı düşük seviyede sınırlandırıldığında ise daha sinematik bir görüntü ortaya çıkar. Oyun sektöründe genel olarak 60 ve üstü FPS değerleri tercih edilir. Rekabete dayalı online oyunlarda ise FPS ne kadar yüksekse o kadar iyi olur. Çünkü bu oyunlarda akıcılık son derece önem taşır ve oyuncunun performansını doğrudan etkilemektedir.

FPS değerinin iyi seviyelerde olması bilgisayarın donanımına bağlıdır. İyi bir ekran kartı, RAM ve işlemci ile birlikte yüksek FPS değerleri elde edilebilir. Ayrıca bu değerlerdeki görüntüyü sunmak için monitörün de iyi olması ve yüksek yenileme hızlarına ulaşabilmesi gerekir. Donanım düşükse hem istenen FPS değerlerini elde etmek mümkün olmaz hem de anlık FPS düşüşleri nedeniyle oyun performansı olumsuz yönde etkilenebilir.

CS GO FPS Göstergesi Açma

CS GO’da FPS göstergesini aktif hale getirmek için iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birini kullanarak oyun esnasında FPS değerini anlık olarak görebilirsiniz.

Steam ayarlarından FPS Gösterme

Bu ayar yalnızca CS GO için değil Steam üzerinde oynayacağınız tüm oyunlar için geçerli oluyor. Bunu yapabilmek için Steam’in ayarlarına girin ve buradan “Oyun içi” sekmesini seçin. Menü açıldığında karşınıza “Oyun içi FPS sayacı” çıkacaktır. Söz konusu seçeneği aktif ederek oyun içerisinde FPS gösterebilirsiniz. Ayrıca aynı menüden “yüksek kontrastlı renk” seçeneğini seçerek FPS’in daha görülebilir olmasını sağlayabilirsiniz.

  CS GO Kan Silme Kodu Nedir?

CS GO ayarlarından FPS Göstergesi Açma

Steam ayarlarından FPS açtığınızda tüm oyunlarda gösterge açılmış oluyor. Eğer sadece CS GO oynarken FPS görmek isterseniz oyun içinden FPS göstergesini açabilirsiniz. Bunun için oyunu açın ve sonra konsolu aktif edin. Konsola “net_graph 3” kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Oyunun alt kısmında FPS değeri görülebilir hale gelecektir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
Yorum Yap

Yorum Yap