1. Anasayfa
  2. Genel

Rust’ta Yönetici Olabilir Misiniz?

Rust’ta Yönetici Olabilir Misiniz?

Rust’ta yönetici olmak elbette mümkün. İlk olarak oyunda kendimize yetki vermemiz gerekiyor.

Yönetici Yetkisi Verme

  • Rust Admin Paneline giriş yapın.
  • Konsol kısmına gidin ve ownerid <steamid64> komutunu kullanarak kendinize yönetici yetkisi verin.
  • Yönetici yetkisini kaldırmak için removeownerid <steamid64> komutunu kullanabilirsiniz.

Bir Rust Yöneticisi Ne Kadar Ödeme Alır?  

Rust diğer oyunlardan farklı olarak ‘’oynayarak para kazan’’ metodunu başarı ile uygulamış bir hayatta kalma oyunudur. Oyunda para kazanmak, düşürdüğünüz veya kazandığınız skinleri satarak sağlanıyor. Oyunu oynarken kazandığınız itemleri Steam pazarı üzerinden başka oyunculara satabiliyorsunuz.

Fiyatını sizlerin belirlediği bu özellik sayesinde Rust’ta ciddi meblağlar kazanabiliyorsunuz. Seviyenizi ne kadar yükseltirseniz o kadar fazla nadir eşya düşünme şansınız artıyor. Steam market üzerinde çeşitli müşteriler eşyalarınızı değerinde satın alarak sizlere oyun oynarken para kazandırma şansı veriyor.   

İPUCU

Rust Server Kurma hizmetini Rabisu ile güvenilir, korumalı ve hızlı sunucularla alabilirsiniz.

Rust’ta Tanrı Modu’nu Nasıl Etkinleştirebilirim?

Rust’ta tanrı modu, aslında bir hiledir. Rust oyununda yönetici değilseniz ve god mode benzeri hileleri etkinleştirmek istiyorsanız bir hile programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Oyun yapımcısı veya firma, hileler için resmi bir açıklama yapmamıştır. Hile kodları oyuncular tarafından oluşturulmuş ve kullanılmıştır.    

İlk olarak kullanmış olduğunuz arama motoruna ‘’Rust Hack’’ kelimelerini yazın. Çıkan sonuçlardan birine tıklayın ve istediğiniz bir hile programını bilgisayarınıza indirin. İndirmiş olduğunuz programı masaüstüne getirin. Daha sonra Rust’un kurulu olduğu yeri ayrı bir klasörde açın. Oyunu Steam üzerinden indirmişseniz, Steam>Kütüphane>Oyunlar>Rust>Sağ Tık>Özellikler>Yerel Dosyalar>Göz At adımlarını takip edip göz at klasörüne eklemelisiniz. Bu işlemler rust’ta yönetici olmaktan çok daha basit bir şekilde ilerlemektedir.    

Oyunu Steam dışı bir yerden indirmişseniz oyuna sağ tıklayıp ‘’dosya konumunu aç’’ demeniz yeterli olacaktır. Buraya hile programını aktarabilirsiniz. Daha sonra hileye çift tıklayın ve oyununuza giriş yapın. Hile menülerini ‘’DEL, INSERT veya HOME’’ gibi tuşlar ile açabilirsiniz. Menüyü açtıktan sonra karşınıza çıkan Daytime, Walhack ve Super Jump gibi isimlerde bulunan hile kutucuklarını göreceksiniz. İstediğiniz hileler bu kutucukların herhangi birisinde yer alacaktır. Aktif etmek için kutucuğu açık hale getirmeniz yeterli olacaktır. Yönetici olarak Rust’ta god mode etkinleştirmek istiyorsanız konsol panelini açmanız yeterli olacaktır. Bunu yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Tanrı Modu Nedir?

Tanrı Modu Nedir?

Rust’ta Yönetici Olmanın Avantajları

  • Tam Kontrol: Oyun sunucusu üzerinde tam kontrol sağlar, oyun ayarlarını, sunucu kurallarını ve oyun mekaniğini özelleştirebilirsiniz.
  • Oyuncu Yönetimi: Diğer oyuncuların aktivitelerini izleyebilir, gerekirse müdahale edebilirsiniz.
  • Deneyim Testi: Oyunun belirli özelliklerini test etmek için ideal bir ortam sağlar.

God mode oyunda hem multiplayer yönünden hem de hikâye odaklı yönünde etkilidir. Multiplayer’de haksız rekabet olarak gözükse de hikâye noktasında oyunculara büyük bir avantaj verebilir. Hikâye odağında karşınıza çıkan, yenilemez düşmanları alt etmeniz noktasında god mode kullanılabilmektedir. Bu anlamda aslında zorda kaldığımızda başvuracağımız bir imdat çağrısıdır.

İPUCU

Rust Server Kurma hizmetini Rabisu ile güvenilir, korumalı ve hızlı sunucularla alabilirsiniz.

Tanrı Modu Aktifleştirme

  • Oyun içinde yönetici olarak, F1 tuşuna basarak konsolu açın.
  • god true yazarak Tanrı Modunu etkinleştirin. Bu mod, size ölümsüzlük sağlar ve herhangi bir hasar almamanızı sağlar.
  • Tanrı Modunu kapatmak için, god false komutunu kullanabilirsiniz.

ED7BA470 8E54 465E 825C 99712043E01C Nedir?

rust’ta yönetici

Bu, Windows işletim sistemlerinde kullanılan bir tür “God Mode” kodudur. Windows’ta bu kodu bir klasör adı olarak kullanarak sistem ayarlarına derinlemesine erişim sağlayabilirsiniz.

Tıpkı rust’ta yönetici olmanız gibi bu kodla bilgisayarınızın tüm yönetimini ele geçiriyorsunuz. Bu modu aktif hale getirmek ise çok basit. Öncelikle masaüstünüze yeni bir klasör açıyorsunuz. Bu klasörün adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olarak değiştirip yazıyorsunuz. Bu kodlamayı yaptıktan sonra bilgisayar tarafından klasörünüzün simgesi değişecektir.

Simgeye çift tıkladığınızda ise bilgisayarın gizli ayarlarına ulaşmış olursunuz. Karşınıza çıkan panelde çeşitli oynamalar yaparak Windows sisteminizi bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Rust’ta yönetici olduktan sonra yaptığınız god mode ayarı gibi ED7BA470 8E54 465E 825C 99712043E01C ile bilgisayarınızı özelleştirebilirsiniz. Bizim sizlere önerimiz bu ayarları yaparken eski ayarları not almanız. Aksi taktirde beğenmediğiniz ayarlamalar olduğunda geriye çevirmeniz imkânsız bir hal alabilir.  

Oy Verin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir